22 січня - Чемеровеччина святкує День Соборності України

                                                                                     
     94 - у річницю святкує нині Україна з часу, котрий став основоположним в подальшій історичній долі нашої держави. І хоча 22 січня 1919 року відбулося  урочисте оголошення на Софійському майдані в Києві універсалу про об'єднання УНР і ЗУНР у соборну Україну, нам довелося чекати не одне десятиліття  аби повністю з'єднати наші землі, душі і серця.   
    Сьогодні Україна єдина і незалежна,  а тому ми повинні пишатися цим надбанням і берегти пам'ять про славних синів і дочок, котрі поклали своє життя  на олтар жертовності заради величного національного свята - Дня Соборності, яке офіційно встановлене
Указом Президента від 21 січня 1999 року.
      Стало доброю традицією саме цього дня  збиратися на центральних майданах, біля пам'ятників і пам'ятних знаків справжнім патріотам держави, що своїм життям і діяльністю довели безкомпромісну відданість Україні і її народу, аби ще раз засвідчити власну волю до етнічної й територіальної консолідації.
     Жителі Чемеровеччини в черговий раз відзначили цю знаменну дату. Близько 10.00 у райцентрі учасники заходу, серед яких керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, представники підприємств, установ і організацій краю, громадськості, учнівська та студентська молодь зібралися у будинку культури, де й розпочалися урочисті збори, приурочені визначній даті в історії держави. Тематична програма тривала протягом години. Жителів краю із Днем Соборності і Свободи України вітав перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Думанський. Звертаючись до присутніх він зазначив: «Нині новий час ставить перед нами нові вимоги. Усі ми мріємо про одну Україну - демократичну, заможну і процвітаючу. Ми хочемо бачити свою державу сильною, свій край - квітучим, громадян - забезпеченими, лад - демократичним, але маємо розуміти, що це досягається копіткою працею, ланцюгом щоденних успішних кроків. Економічні чи соціальні негаразди - велике випробування. Але спільно подолати їх можна швидше і ефективніше…».
    Володимир Володимирович побажав  усім міцного здоров'я, щастя, миру і злагоди, глибокої віри у гідне майбутнє України.
    До привітань попередника приєднався також заступник голови районної ради Василь Мамчура.  
    Після завершення урочистостей учасники заходу вишикувалися у колону на центральній площі райцентру. Під звуки духового оркестру, із державними прапорами вони  вирушили до пам'ятника Т.Г.Шевченку. Саме сюди, до  підніжжя монументу Великому Кобзареві й було покладено вінки та квіти.