У Мінрегіоні обговорили процеси об'єднання територіальних громад

3 квітня у Києві під головуванням Президента Української асоціації районних та обласних рад Сергія Чернова і за участі Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка пройшла нарада-семінар для представників районних і обласних рад з питань реалізації положень Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. В семінарі взяв участь голова Чемеровецької районної ради Ігор Забіяка.

Хмельниччину на засіданні представили голови 11-ти районних рад, а також заступник начальника відділу з питань внутрішньої політики, адміністративно-територіального устрою та інформаційного забезпечення виконавчого апарату обласної ради Микола Панасюк.

У ході семінару обговорювались питання застосування стратегічного планування регіонального розвитку та умови участі органів місцевого самоврядування у відборі інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, реалізації проектів співробітництва територіальних громад.

Також керівники органів місцевого самоврядування розглянули основні положення Методики формування спроможних територіальних громад в процесі розроблення перспективних планів та про порядок проведення добровільного об’єднання територіальних громад.

Відкриваючи семінар, Сергій Чернов нагадав присутнім, що рівно рік тому Уряд схвалив Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади і вже зроблені перші кроки до її реалізації.

«Ми пройшли перший етап формування основи для реформи. Прийняті дуже важливі законопроекти. Отже ми виходимо на новий, важкий та енергійний етап реалізації реформи, аби до місцевих виборів в жовтні 2015 року зробили все намічене з децентралізації влади, підсилення регіональної політики, реформи місцевого самоврядування. Щоб виборці розуміли, під які повноваження вони обирають місцеву владу, а кандидати, що братимуть участь в цих виборах, усвідомлювали, яку відповідальність вони на себе беруть», - наголосив Сергій Чернов.