22 вересня - відзначення 75-річчя Хмельниччини

   


               Свято з нагоди 75-річчя утворення Хмельницької області відбулося у обласному центрі  минулої суботи. Усі райони і міста, у тому числі і Чемеровеччина, взяли активну участь у організації та проведенні відповідних заходів.
            З самого ранку у нашому райцентрі за присутності представників місцевих органів влади та  громадськості, депутатів рад, учнівської і студентської молоді було організовано мітинг, під час якого до підніжжя пам'ятника Т.Г.Шевченку було покладено вінки і квіти.
    Трохи пізніше делегація району вирушила до обласного центру, де й мали відбутися основні заходи щодо відначення визначної події усього подільського краю.
      Розпочалося святкування  покладанням  квітів з нагоди Дня партизанської слави. А одночасно на майдані Незалежності  м.Хмельницького та на території ВАТ «Хмельницькголовплемпідприємство» зразу відкрилося кілька виставок: продукції підприємств - учасників регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України»; експозицій ПТНЗ області «Юність трудова»;  виставка - ярмарок «АГРО - ПОДІЛЛЯ - 2012»; фото - виставка надбань районів Хмельницької області   та  ярмарок  професій.
           Тисячі жителів Хмельниччини з усіх її куточків мали прекрасну можливість оглянути чудові експонати, пересвідчитися особисто, яка різнобарвна, колоритна і багата наша мала Батьківщина різними скарбами і людьми та при бажанні спробувати і придбати чудові товари та  вироби, зрощені трудівниками полів і ферм, підприємств, установ і організацій Хмельниччини.
          На цьому прекрасному зібранні окрім керівництва органів виконавчої влади і місцевого самоврядування  області  побували представники офіційних делегацій Повітової Ради Нямц Республіки Румунії, Куявсько-Поморського воєводства Республіки Польща, Генерального консульства Російської Федерації у Львові, генеральний Консулу Республіки Польща в Україні у Вінниці пан Кшиштоф Свідерик, Земляцтва вихідців із Хмельницької області у містах Москва та Нью-Йорк, а також земляки із низки областей держави. Особливий гість свята -  Віце-прем'єр-міністр України - Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко. Разом із головою облдержадміністрації Василем Ядухою, головою обласної ради Миколою Дерикотом Сергій Леонідович не тільки оглянув виставкове містечко, а й  взяв активну участь у врученні нагород переможцям регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України» та урочистих зборах, приурочених вищезазначеній даті.
           У Своїх виступах очільники області і  Віце-прем'єр-міністр України - Міністр соціальної політики говорили про надбання і перспективи нашого регіону, відзначаючи при цьому  позитивну динаміку відродження Хмельниччини і розширення її партнерських зв'язків із багатьма країни Європи і світу. «Ви за останні роки показуєте дуже гарні результати і те, що сьогодні ви практично перші в тому ж сільському господарстві - це надзвичайно важливо, тому що більш перспективної галузі сьогодні в Україні я не бачу. Ви молодці і я вас поздоровляю з тим, що вам вдається робити», - сказав Сергій Леонідович. Також він зачитав привітання Президента України Віктора Януковича жителям Хмельницької області.
           Згодом оратори перейшли до вручення державних нагород. Двоє наших земляків - голова сільськогосподарського кооперативу, Герой України Михайло Шаповал та  комбайнер ПП «Україна - АГРО - 2С» с.Бережанка Олег Данилюк,   також отримали з їхніх рук відповідні відзнаки.
             По завершенні урочистої частини відбулася прем'єра героїчної драми «Правда Богдана Хмельницького», яку театр підготував спеціально до 75-річчя області.