Допомога жителів Чемеровеччини українській армії

      

 

      

  

 

 

Друга волонтерська поїздка в «гарячу точку» бойових дій на території східної України, а саме до земляків полку спецпризначенців, для ініціативної групи з Чемерівців стала справою честі Тим більше краяни везли солдатам найнеобхідніше. Супроводжували вантаж голова районної ради Ігор Забіяка, консультант бюджетного відділу Юрій Войтов, заступник голови РДА Броніслав Вишневський та інші.

Двадцятитонник було завантажено вщент. Найбільше місця зайняла джерельна вода та мінералка (більше 10 тонн), ретельно спакували у вантажівку 110 комплектів військової форми, натільну білизну, цигарки, олію, крупу, макаронні вироби, консервацію, ліки тощо. Зі всією дитячою щирістю школярство району під керівництвом педагогів передало солдатам рюкзаки, наповнені солодощами, а головне - листами з подяками, малюнками, найкращими побажаннями здобути перемогу і повернутися додому живими.

До розташування частини, а це - 40 км від кордону з РФ, дісталися благополучно в неділю ввечері, звичайно, не без допомоги солдатів-земляків. Розвантаживши продовольства, волонте­ри мали можливість більше дізнатися про військове життя українських захисників, склали список необхідних для них речей. Оскільки це полк екстремального призначення і солдатам завжди доводиться тримати оборону на передовій, піддаючись безперервним обстрілам із системи «Град», переховуючись в окопах, хлопцям вкрай бракує якісного обмундирування, а це - каски, взуття, бронежилети тощо.

- Дивлячись на цих бійців, - розповідає Ігор Забіяка, - розумієш, що дух їхній незламний. Вони рвуться в бій, хоронять побратимів, але не втрачають віри в перемогу, свідомо констатуючи той факт, що в країні триває жорстока, кровопролитна війна.

Щирі слова вдячності привезли волонтери із зони АТО, де, прощаючись із солдатами, проводжали їх на чергове завдання по знищенню ворога. Спасибі всім жителям Чемеровеччини, тим, хто долучився до збору допомоги, висловив командир військової частини О.О.Нечай (до речі, 38-річний полковник родом із Донбасу, його батьки проживають в Росії, але він готовий віддати життя за кожного бійця, за Україну).

Крім того, дякують волонтери й за допомогу в придбанні дизельного пального для вантажівки та супроводжуючого авто (транспортним засобом вдруге посприяв А.Соболєв). Зокрема О.Чорному, А.Каньовському, М.Шаповалу, В.Присяжному, В.Репетовському, С.Маничу, В.Хромому та ін.

- Дякувати Богу, що над нашими головами не свистять ворожі кулі, а ми спокійно можемо пройтися вулицею, - каже Юрій Войтов. - Заради цього на сході держави гинуть молоді хлопці, які, можливо, втратили відчуття мирного життя. Їхньою справою, сутністю став захист Батьківщини. А наше завдання - допомогти їм.

Ініціативна група продовжує свою роботу, беручи на себе зобов’язання перед Богом і людьми доставити кошти по місцю призначення. Активісти звертаються до жителів Чемеровеччини з проханням посприяти коштами для придбання дороговартісного взуття та іншого обмундирування для бійців української армії. «Новою поштою» солдатам відправлять вже придбаний дизельний генератор. Хочеться посприяти матеріально для поповнення супутникового зв’язку, щоб військові могли спілкуватися під час бойових операцій тощо.

- Ми не маємо жодного права залишатися осторонь подій на сході, - каже Віталій Підвисоцький. - Перемога, як відомо, - одна для всіх і вона неможлива без духовної та моральної мобілізації кожного, усвідомлення того, що ми всі - у стані війни.

А бійцям сходу потрібно жити, народжувати дітей, будувати будинки і плекати сади. Вдома їх чекають матері, дружини, діти... Допоможемо їм!