Звернення Президента щодо запобігання коронавірусу

Президент: Залишатися вдома - це найліпший спосіб боротьби з коронавірусом
Запровадження карантину в Україні має запобігти масштабному поширенню коронавірусу. У цій ситуації найправильніше - максимально обмежити відвідування публічних місць, переконаний Президент України Володимир Зеленський.
«Де поширюється коронавірус? Там, де є велике скупчення людей. Ми повинні не чекати збільшення кількості хворих в Україні - ми повинні закрити все, що можемо, де є велике скупчення людей», - сказав Глава держави в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.
Він додав, що закриття метрополітену в цьому випадку виправдане, оскільки там щодня буває велика кількість пасажирів.
«Просто як людина, а не як Президент я хотів би, щоб усі були вдома. Це - найліпший варіант боротьби з коронавірусом. Але якщо ми їдемо й користуємося транспортом - будь ласка, маршрутки, таксі, тролейбуси, трамваї», - зазначив Володимир Зеленський.
Він нагадав, що у цих видах громадського транспорту було рекомендовано перевозити не більше 10 пасажирів - для маршрутних таксі та 20 осіб - для тролейбусів і трамваїв.
Глава держави зауважив, що розуміє хвилювання громадян щодо переміщення на роботу, але в питанні боротьби з вірусом, який швидко поширюється, влада має зробити все, щоб кількість хворих не зростала.
«Тобто ми вирішуємо пріоритетні питання. Пріоритет - життя людей. Потім - робота», - додав він.
Володимир Зеленський також підкреслив, що пенсіонери, які отримують менше п'яти тисяч гривень, одержать від держави додаткову фінансову підтримку.
За словами Президента, розробляється й програма допомоги самотнім літнім людям з доставки харчових продуктів та товарів першої необхідності, оскільки багато хто з них фізично не може вийти до крамниці чи аптеки.
На запитання ведучого, як бути у випадках, коли мери українських міст не виконуватимуть розпоряджень уряду щодо обмеження роботи громадського транспорту та інших карантинних заходів, як, наприклад, у Харкові, Володимир Зеленський відповів: «Я думаю, що кожна хвора людина в Харкові - це повністю його (міського голови Харкова. - Ред.) відповідальність. А ще скажу відверто: якщо він порушуватиме закон, то його особисто чекає кримінальна відповідальність».