День Соборності України

            

 
    На мості через р. Збруч на кордоні між Чемеровецьким та Гусятинським районом відбулися міжобласні заходи з нагоди Дня Соборності України.     Делегації Хмельницької та Тернопільських областей зустрілися у визначений час на мості. Вони з'єднали Державні Стяги та об'єднали свої добрі наміри  тісними  братніми обіймами і потисками рук. У заході взяли участь голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет, голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний, голова Тернопільської облдержадміністрації Ігор Сопель, голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, перший заступник голови Чемеровецької райдержадміністрації Едуард Шляков, заступник голови Петро Кравцов, заступник голови Чемеровецької районної ради Лариса Лук'янова, голова Чемеровецької селищної ради Олександр Собань, представники районів, трудові колективи, громадськість. Учасники зібрання колоною виришули до центру селища Гусятин. Біля пам'ятника «Незалежності України» відбулося підняття Державного Прапора,  проведено молебень за Україну та покладання квітів.
    Далі очільники областей привітали присутніх з Днем Соборності України. Висловлюючи слова вітання, голова адміністрації Дмитро Габінет наголосив, що для нас, українців, день 22 січня назавжди став святом єдності українського народу, найвагомішим і знаковим в історії творення української держави. І традиційна зустріч громад Хмельницької та Тернопільської областей є цьому підтвердженням. І сьогодні, додав голова адміністрації, боротьба за незалежність і соборність нашої держави триває. Ми мусили боротися за свою незалежність на Майдані у 2014 році, і саме 22 січня у Києві загинули перші герої, названі незабаром Небесною Сотнею. Вони назавжди залишаться в нашій пам'яті. Дмитро Анатолійович наголосив, що український народ завжди пам'ятатиме про тисячі солдат, які загинули боронячи нашу землю на Сході держави. Саме 22 січня ми схиляємо голови, щоб пригадати усіх тих, хто боровся за незалежну і соборну українську державу. А головне, ми маємо сьогодні схилити голови перед тими, хто сьогодні боронить її зі зброєю в руках на передовій, воюючи з нашим зовнішнім ворогом.
    Під час урочистої зустрічі керівники області, районів, об'єднаних територіальних громад та міст обласного значення колективно зробили вітальні записи у «Art-книзі» для нащадків та молодого покоління на згадку про цей день.
    Також на сцені відбулася культурно-мистецька програма за участі аматорських колективів.