Інформує Чемеровецький відділ Городоцької місцевої прокуратури

«Координація діяльності правоохоронних органів району

у сфері протидії злочинності»

 

 

15 січня поточного року Городоцькою  місцевою прокуратурою проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів Чемеровецького району щодо стану попередження і протидії злочинності, виявлення, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень.

Протидія злочинності та корупції продовжує залишатися головним завданням в роботі правоохоронців.

В ході проведення координаційної наради відзначено позитивні результати, які досягнуто завдяки спільній, злагодженій роботі правоохоронців у 2019 році.

Зокрема, упродовж 2019 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 260 кримінальних правопорушень, що на 7,5 % менше, ніж за 2018 рік (281). Зменшилась кількість облікованих злочинів середньої і невеликої тяжкості на 14,8 % та 18,4 % відповідно.

Рівень злочинності в районі на 10 тисяч населення складає 46,3, що менше, ніж по області – 79,2.

У 2019 році не зареєстровано умисних вбивств,  умисних тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого, бандитизму, хуліганств, втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність.

Спостерігається тенденція до зниження кількості злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту, виробничих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина. Разом з тим, зареєстровано 1 розбійний напад та 2 грабежі, які розкрито.

Упродовж  2019 року закінчено розслідування у 251 кримінальному провадженні (у 2018 році –200). 103 провадження направлено до суду з обвинувальними актами (у 2018 році – 97), 2 – з клопотаннями про застосування примусових заходів медичного характеру, 3 клопотання про звільнення осіб від кримінальної відповідальності.

При цьому, до суду з обвинувальними актами направлено 2 кримінальні провадження в земельній сфері, 3 – в сфері бюджетних відносин.

Вищим від середньо обласного є відсоток розкриття кримінальних правопорушень, який становить 69,8 %.

Попри це, основною темою для обговорення стали існуючі проблеми у сфері протидії злочинності.

Так, особливої уваги потребує робота щодо виявлення фактів нецільового та неефективного використання бюджетних коштів, виявлення кримінальних правопорушень в земельній сфері, попередження злочинності серед неповнолітніх.

Акцентовано увагу на необхідності активізації роботи з виявлення фактів вчинення корупційних правопорушень, в тому числі викриття фактів корупції серед посадовців, наділених регуляторними, контрольними та дозвільними повноваженнями.

Під час обговорення усіх проблемних питань учасники наради надали свої конструктивні пропозиції, які стали основою для прийняття комплексу узгоджених заходів для зміцнення законності та попередження  злочинності на території району.

Як підтверджує практика, лише у тісній взаємодії та координації діяльності правоохоронних органів можливо досягнути зрушень в подоланні злочинності. Наслідком цього є забезпечення ефективного захисту громадян, інтересів держави та підвищення довіри населення до правоохоронців.

 

 

Начальник Чемеровецького відділу

Городоцької місцевої прокуратури                                         

А. Туранська