Участь в апаратній нараді РДА

          

09.12.19р. Заступник голови районної ради Лариса Лук'янова взяла участь в апаратній нараді під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Едуарда Шлякова. У ній взяли участь керівники  відділів, управлінь, структурних підрозділів райдержадміністрації та районних організацій.

    Про стан погашення заборгованості, підвищення рівня заробітної плати та легалізації трудових відносин в районі розповіла начальник управління соціального захисту населення РДА Тамара Трач.  Питання підвищення рівня заробітної плати та легалізації трудових відносин залишається найбільш актуальним та пріоритетним в роботі райдержадміністрації та її структурних підрозділів.
    Тамара Віталіївна озвучила дані щодо середньої зарплати по Чемеровецькому районі. Вона становить - 8393 грн. 
   Згідно статистичних  даних, станом на 01 жовтня 2019 року, заборгованість із виплати заробітної плати на економічно активних та комунальних підприємствах  району відсутня.
    В порівнянні до початку поточного року, заробітна плата має тенденцію до зростання. Найвищого рівня зарплати в районі  досягнули у липні місяці, в якому рівень заробітної плати працівників  склав  8510 грн. (сезон робіт по збору урожаю).
    Протягом поточного року проводилась широка інформаційно-роз'яснювальна робота щодо підвищення роботодавцями рівня заробітної плати та виплати її в розмірі не нижче мінімально встановленого законодавством.
     З метою недопущення  використання роботодавцями найманої робочої сили без належного оформлення трудових відносин, зниження рівня безробіття, мобілізації надходжень до бюджетів усіх рівнів,  вжиття спільних заходів щодо легалізації робочих місць та доходів, у районі діє робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, створена розпорядженням голови районної державної адміністрації від 31.07.2019  року № 169/2019-р. та районна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яка діє на підставі розпорядження голови районної державної адміністрації від 28.09.2009 року №438/2009-р.  Із початку року проведено 9 спільних засідань. Було  заслухано 24 керівники, 62 фізичні особи-підприємці і одного директора фермерського господарства, де нарахування працівникам заробітної плати здійснювалось менше або нарівні, встановленого законодавством мінімального розміру.
     Питання виведення з тіні залишається пріоритетним. Шляхом роз'яснювальної роботи, вмотивованості працівників до легальної зайнятості можна досягти результатів. 
    Завдяки проведеній роз'яснювальній роботі і заслуховуванню суб'єктів господарювання на засіданнях районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення були укладені трудові угоди, згідно яких наймані працівники  працювали з оплатою праці в розмірі не менше мінімального.
     Розглядалися питання про стан справ у підвідомчих галузях і сферах діяльності, про стан забезпечення життєдіяльності населення району.

    Підсумовуючи нараду, перший заступник голови РДА Едуард Шляков зосередив увагу учасників зібрання на дотриманні виконавської дисципліни та посиленні роботи за профільними напрямками діяльності.