За позовами Чемеровецького відділу місцевої прокуратури повернуто земель, майна і бюджетних коштів на майже чверть мільйона гривень

file1471869952.jpg

За позовами Чемеровецького відділу місцевої прокуратури повернуто земель, майна і бюджетних коштів на майже чверть мільйона гривень

Про це та про інші результати діяльності Чемеровецького відділу місцевої прокуратури у першому півріччі 2016 року проінформував на пленарному засіданні 7 позачергової сесії Чемеровецької районної ради виконувач обов’язків керівника Городоцької місцевої прокуратури Роман Олійник.

Він зазначив, що одним із пріоритетних напрямків роботи органів прокуратури залишається представництво інтересів громадянина та держави в суді. Так, Чемеровецьким відділом до суду пред’явлено 10 позовів на загальну суму 237 тис. грн., з яких 6 на суму 224 тис. грн. уже розглянуто та задоволено, інші перебувають у провадженні суду.

Здебільшого позовні вимоги стосувались поновлення прав громадян та держави у сфері земельних правовідносин, відшкодування шкоди, завданої злочинами.

За принципової позиції прокуратури реально виконано судових рішень на загальну суму 226 тис. грн. Зокрема, скасовано державні акти на право власності на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства та повернено в державну власність 4 га земель вартістю 164 тис. грн., розташовані за межами населеного пункту на території Андріївської сільської ради.

У ході реалізації представницьких повноважень прокуратурою розпочато 3 кримінальні провадження за фактами самовільного зайняття земельних ділянок та підроблення і використання підробленого судового рішення з метою незаконної реєстрації права власності на майно. Одне з цих проваджень направлено з обвинувальним актом до суду.

Працівниками Чемеровецького відділу місцевої прокуратури підтримано в суді державне обвинувачення у 35 кримінальних провадженнях. А загалом прокурорами відділу упродовж півріччя здійснювалось процесуальне керівництво у 322 кримінальних провадженнях.

Роман Олійник повідомив і про результати роботи з протидії корупції. Так, за наслідками судового розгляду складених прокурорами протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, оштрафовано 3-х посадовців органів місцевого самоврядування за конфлікт інтересів, порушення вимог фінансового контролю.

Він також навів загальні показники про стан законності на території району. Відзначив, що порівняно з першим півріччям минулого року зменшилась кількість зареєстрованих злочинів проти життя і здоров’я особи, у сфері охорони довкілля, проти громадського порядку і моральності, хуліганства, злочинів, учинених неповнолітніми або за їх участі. Не зареєстровано жодного умисного вбивства та умисного тяжкого тілесного ушкодження.

Натомість, побільшало правопорушень проти власності (майже 88% з них - крадіжки), злочинів у сфері безпеки руху та експлуатації транспорту, проти авторитету органів державної влади, місцевого самоврядування та об’єднань громадян.

                Роман Олійник відповів на запитання депутатів районної ради та сільських голів, висловив сподівання на подальшу співпрацю.