Аспекти розробки проектів місцевого самоврядування

                              

     Сьогодні, 11 серпня, відбулася фахова майстерня для представників органів місцевого самоврядування Хмельницької області на тему: «Головні аспекти розробки інфраструктурних проектів відповідно до формату аплікаційних вимог державного фонду регіонального розвитку (ДФРР)».У семінарі взяв участь від Чемеровецької районної ради Андрій Стойко начальник відділу  з питань бюджету, фінансів, податкової політики  та управління обєктами спільної власності територіальних громад району.

У роботі фахової майстерні взяла участь перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук.

Як зазначила Неоніла Вячеславівна, сьогодні у більшості сільських та селищних рад левова частка доходу покриває лише поточні витрати. Коштів на місцевий розвиток у бюджетах не вистачає. У таких умовах основна задача керівників громад – пошук альтернативних шляхів фінансування для вирішення нагальних потреб. Одним із таких способів є залучення додаткових коштів через участь у грантових програмах.

«Аби активізувати роботу із залучення інвестицій у соціально-економічний розвиток наших територіальних громад за рахунок грантової діяльності територіальних громад, перш за все, необхідно не залишатися осторонь та активізувати свою роботу у напрямку написання проектів. Адже це один із реальних механізмів залучення коштів для вирішення проблем громад. Зважаючи на те, що для багатьох очільників сіл, селищ та міст це новий і досі незнайомий напрям роботи, обласна рада, зі свого боку, обіцяє консультативну підтримку тим громадам, які візьмуть участь у написанні грантових заявок. Ми маємо і будемо працювати спільно», - наголосивла Неоніла Андрійчук.

Неоніла Вячеславівна нагадала, що розпорядженням Кабміну від 13 липня цього року до переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2016 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку включено 41 проект з Хмельниччини на суму 113 млн. 751 тис. гривень. Але далеко не всі подані проекти були підготовлені якісно та відповідали необхідним вимогам.

Саме для реалізації цих завдань, повідомила посадовець, 21 квітня цього року обласною радою створено Агенцію регіонального розвитку, окрім того діє Програма залучення інвестицій в економіку Хмельницької області на 2011-2020 роки, яка прийнята 2 березня 2011 року.

«Задля залучення у громади додаткових грантових коштів у рамках конкурсів проектів ми повинні зробити все, аби разом із головами та активістами цих населених пунктів ці програми не лише були написані, а й реалізовані на благо наших людей», - резюмувала Неоніла Андрійчук, побажавши учасникам фахової майстерні плідної роботи.

Головним спікером заходу став експерт Української асоціації районних та обласних рад з питань проектного менеджменту Володимир Шевчук. Він розповів присутнім на зустрічі представникам районних рад та об’єднаних територіальних громад про головні аспекти підготовки проектів на подання до Фонду регіонального розвитку. «Проведення семінару було викликано низьким рівнем якісних пропозицій, що подаються до комісій. Не в останню чергу, яскравим прикладом цьому є минулорічне невикористання більше 500 млн. грн виділених на ДФРР», - зазначив Володимир Анатолійович.

У формі діалогу експерта з учасниками виявляли помилки, які найчастіше допускаються при написанні проектів, вчилися як правильно застосовувати нормативно-правову базу для їх успішної реалізації. Представники органів місцевого самоврядування краю мали можливість отримати реальні відповіді свої запитання та розповісти про власний досвід у цій роботі.

Захід був організований в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад за фінансової підтримки USAID.